Produkty - Oblak

výroba a montáž
plastových okien a dverí
garážové brány, ploty
siete a žalúzie
Prejsť na obsah
Okná:
Plastové
Hliníkové

Plastové
Prečo si vybrať plastové okná?
Mnoho ľudí si kladie túto otázku pri výbere okien.V prospech moderných okien z PVC však nehovorí len ich cena, Vynikajú predovšetkým izolačnými vlastnosťami a bezúdržbovosťou.
Cena plastových okien je približne o 20 až 30% nižšia ako cena drevených okien a určite ich netreba natierať. Na rozdiel od dreva si plast udrží rovnaký tvar aj objem bez ohľadu na zmeny teplôt a vlhkosti.
Plastové okná majú skvelé izolačné vlastnosti vďaka tesneniam a systému komôr,spolu s dvojitým, alebo trojitým zasklením bránia úniku tepla z domu a tak šetria výdavky za energie.
Ich energetická účinnosť je na tak dobrej úrovni, že plastové okná sú vhodné aj do pasívnych domov.
Plast je materiál odolný nielen proti vplyvom počasia,ale aj proti vplyvom UV žiarenia. Údržba plastových okien je preto jednoduchá,stačí pravidelné čistenie.Ich cena sa vďaka tomu nenavyšuje o pravidelné nátery.
Vzhľadové možnosti plastových okien sú široké,okná môžu mať farbu drevených dekorov,alebo farby verne imitujúce kov,na výber je zo 40 rôznych farieb.
Dokonalý vzhľad hliníkových okien majú plastové okná s hliníkovým opláštením.Na plast sa pripevňuje vrstva hliníka, ktorá plastovým oknám dodá vzhľad kovových okien a tiež zlepšuje tepelnoizolačné vlastnosti.
Okná PVC sú priateľské k životnému prostrediu. Všetky dnešné okenné plastové profily sú 100% recyklovateľné. Moderné plastové okná prispievajú k zníženiu spotreby energií na vykurovanie a teda aj k ekologickejšiemu bývaniu.

Hliníkové
Návrat na obsah